Sevgili Halkımız,

Sportif  bir etkinlik yanında sosyal sorumluluk ve farkındalık etkinliği olacak Girne Golden Dolphin Yarı Maratonu’nu Atletizm Federasyonu işbirliği ile üçüncü kez Girne’de düzenleyecek olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Covid nedeni ile ara vermek zorunda olduğumuz maratonumuz 27 Kasım 2022 Pazar günü  yapılacaktır.  Girne Kordonboyu’nda başlayıp aynı yerde sona erecek olan Yarı Maratonumuz  “3, 10 ve 21kilometre” olmak üzere kadın ve erkek kategorilerinde gerçekleşecektir.

Hedefimiz Girne Yarı Maratonu’nu uluslararası boyuttaki kriterlerle bir önceki yarı maratondan çıtayı daha yukarıya çekmek hem de sporcularımıza güzel sportif olanaklar sunarak yurtdışından maratonunuza katılacak olan sporcularla da birlikte yarışma olanağı sağlamaktır.

Bilindiği Üzere 2019 Nisan ayında, KKTC’de ilk kez, eski adıyla IAAF, şimdiki adıyla WORLD ATHLETICS sertifikalı parkurda gerçekleştirdiğimiz yarı maratonumuz, bu yıl da onaylı parkurda gerçekleşecektir. Çip sitemi elektronik zaman ölçümü, Race Result Decoder ve Mat sistemleriyle anında canlı sonuç verme imkanının sağlanacağı yarı maratonumuzda, 10 km ve 21 km’ye katılan tüm sporculara anı madalyası verilmesinin yanında, 10 km ve 21 km’de her iki kategoride genel klasmanda ilk üçe giren sporculara madalya ve kupa yanında para ödülü, yaş kategorilerinde dereceye girenlere ise madalya, kupa ve hediye paketleri verilecektir.

Maratondan elde edilecek gelir  sokak hayvanlarımıza daha iyi imkan sağlamak amacıyla 2. Etap Hayvan Barınağımızın yapılmasında ve sokak hayvanlarımızın kısırlaştırılması için kullanılacaktır. Yarı maratonumuza katkı koyan ve destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür eder, herkesi maratonumuza katılmaya davet ederim.

Herkese sağlıklı bir yaşam diler, herkesi sevgi ile kucaklarım.

Girne Belediyesi Bilgi İşlem Departmanı© 2023. Tüm Hakları Saklıdır.